Mozilla
Firefox

موزیلا فایرفاکس یک مرورگر وب رایگان و منبع باز است که از بسته نرم‌افزاری موزیلا منشعب شد و توسط بنگاه موزیلا مدیریت می‌شود. فایرفاکس٬ تا مارس ۲۰۱۱ ٬ با دارا بودن سهم حدوداً ۳۰ درصدی از بازار مرورگرهای وب دومین مرورگر پرکاربرد جهان است. فایرفاکس جهت نمایش صفحات وب از موتور چیدمان گیکو (Gecko ) بهره می‌برد که از جدیدترین استانداردهای وب پشتیبانی کرده و دارای امکانات فراوانی است که به نظر می‌رسد در آستانه تبدیل شدن به استاندارد قرار دارند.

بیشتر بخوانید...

افزونه پاک کردن حافظه‌ی مرورگری، کش، کوکی‌ها، و تاریخ و زمان از فایرفاکس

انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۰ توسط حسین میری | 7,371 بازدید

بی شک حافظه‌ی مرورگری فایرفاکس از گوگل کروم هوشمندانه‌تر است، ولی لزومی ندارد که بگوییم بهتر نمی شود. از بین دو مرورگر، فایرفاکس به کاربران امکان مرتب کردن صفحاتی را که دیده اند را به اشکال مختلفی می دهد که پیدا کردن یک صفحه ی خاص که چندین هفته پیش به آن سر زده اید، و پاک کردن آن را آسان تر می کند. پاک کننده ی حافظه ی دقیق (Precise Clear History) یک افزونه فایرفاکس است که تابع پاک کردن حافظه ی اخیر را بهتر می کند و به شما امکان پاک کردن حافظه ی زمان یا محدوده ی زمانی خاصی را در حد ساعت و دقیقه می دهد.

جهت اطلاع آن دسته از افرادی که با تابع پاک کردن حافظه ی اخیر فایرفاکس آشنا نیستند، این تابع فقط حافظه ی مرورگری را پاک نمی کند، بلکه کش، کوکی ها، داده های فرم ها، و ترجیحات وب سایت ها را نیز پاک می کند. با این الحاقه، می توانید هر کدام از این ها را برای یک محدوده ی زمانی معین پاک کنید.

جهت پاک کردن حافظه بر اساس تاریخ، به قسمت Tools > Clear Recent Historyبروید. الحاقه باید سه گزینه ی جدید به منوی پایین افتادنی افزوده باشد: Before specific date، After specific date و Between specific dates. یکی از این گزینه ها را بسته به نوع پاک کردنی که مد نظر دارید، انتخاب کنید.

یک قاب کوچک ظاهر می شود که می توانید از آن زمان یا محدوده ی زمانی مورد نظرتان را جهت پاک کردن حافظه، کش، کوکی و … انتخاب کنید. دکمه ی سمت چپ تاریخ به شما امکان رفتن به ۱، ۲، یا ۴ ساعت و یا ۷، ۲۰ و ۳۰ روز بعد را می دهد. فلش پایین افتادنی یک تقویم ماه به ماه باز می کند که می توانید تاریخ ها را از آن جا انتخاب کنید. جعبه های مورد نظر را جهت پاک کردن داده هایی که می خواهید، انتخاب کنید.

در حالیکه این افزونه مسلما مدیریت حافظه ی هوشمندانه تری برای فایرفاکس ارائه می کند، توانایی پاک کردن حافظه در یک بازه ی زمانی به خصوص، سطح جدیدی از قابلیت را فراهم می کند که در کمال تاسف در Precise Clear History میسر نمی باشد.

صفحه خانگی افزونه Precise Clear History در افزونه‌های فایرفاکس

دانلود افزونه Precise Clear History از دنیای افزونه

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 11 votes)
وردپرس فارسی؛ طراحی قالب: م.پورعلی